Yükleniyor...

Dereboyu Caddesi no:25 Beşiktaş İstanbul

Kuyruk Sokumunda Artrit

Kuyruk Sokumu Ağrısı Hakkında Faydalı Bilgiler Burada Kuyruk Sokumunda Artrit

                                                                                                                                   Kuyruk Sokumunda Artrit

                                                                            Artrit Nedir?

Artrit, vücudun eklemlerini tutan, tuttuğu eklemde enflamasyona neden olan mikrobik olmayan bir iltahaptır.Birçok farklı artrit türü bulunmaktadır.En ünlüsü osteoartrittir.Osteoartritte düşük seviyeli enflamasyon sonucu eklemlerde ağrı oluşur ve zamanla bu eklemler hasara uğrar.Örneğin dizlerde, yürürken veya hareket ederken zaman zaman ağrı hissedilir.

Eğer artrit kuyruk sokumu kemiğinde meydana gelirse otururken, otururken pozisyondan ayağa kalkarken ağrı oluşabilir.

 

Kuyruk Sokumu’na Alınan Tramvalar Artrite Neden Olabilir

Kuyruk Sokumu’na alınan darbeler vücudun kaldırabileceği ve kaldıramayacağı tiptendir.Uzun süreli oturmak da bir tramva iken, buzda kayıp şiddetli bir şekilde kuyruk sokumunun üstüne düşmek de bir tramvadır.Kuyruk sokumu incildiğinde, kırıldığında, çıktığında eğer tedavi edilmezse bir süre sonra tramva sonrası artrit gelişebilir.Bu da ağrıya neden olabilir.

 

Kuyruk Sokumunda Artrit Gelişmesine Nasıl Tanı Koyulur

Artrit varlığı genellikle röntgen, mr , bilgisayarlı tomografi yardımıyla teşhis edilir.Eğer kuyruk sokumunu oluşturan küçük kemikler normal doğal sınırını aşmışsa kemik yoğunluğu yüzünden çıkıntılaşıp büyümüşse, artrit tespit edilir.

 

Artrit Şiddetli Ağrıya Neden Olabilir

Artrit birçok şekilde ağrıya neden olabilir.Bunlardan birincisi artritin eklem iltahabıyla gelişmesidir.Enflamasyonun içerdiği kimyasal bileşenler; artrit gelişen bölgede ağrıya neden olabilir.

İkinci olarak, artrit ve ona bağlı enflamasyon zamanla kemikleri aşındırarak sağlam eklem yüzeylerini deformasyona uğratır.Kemikler birbirine temas ettiği zaman sinir uçları vasıtasıyla şiddetli ağrı hissedilebilir.

Son olarak, artrit kuyruk sokumu kemiğini uluşturan 3-5 arası kemiğin doğal esnekliğini yitirmesine neden olabilir.Kemikler arasındaki bu esneklik; oturduğumuz zaman kuyruk sokumunun temasını dengelemeyi sağlamakta,baskıya maruz kalınan yükü dağıtmakta iken, artrit gelişiminde ise kemikler doğal esnekliğini kaybedebilir, oturduğumuz zaman kuyruk sokumu kemiği yeterince esneyemediğinden daha fazla yüke maruz kalabilir dolayısyla şiddetli ağrı hissetmemize neden olabilir.

Kuyruk Sokumu Ağrısı Hakkında Faydalı Bilgiler Burada Personellerimiz

If you need a doctor for to consectetuer Lorem ipsum dolor, consectetur adipiscing elit. Ut volutpat eros adipiscing nonummy.