Yükleniyor...

Dereboyu Caddesi no:25 Beşiktaş İstanbul

Kuyruk Sokumu Kırıkları

Kuyruk Sokumu Ağrısı Hakkında Faydalı Bilgiler Burada Kuyruk Sokumu Kırıkları

Kuyruk Sokumu Kırığı Nedir?Kırık demek vücüdumuzda herhangi bir kemiğin normal kalınlığını doğal formunu koruyamaması demektir.Kuyruk sokumu kırıkları ise çok çeşitli biçimlerde meydana gelebilir.

Örneğin kuyruk sokumu kemiği kırıldıktan sonra ufak bir parça kemikten ayrılabilir, bu ufak kemik parçası her ne kadar küçük olursa olsun çok büyük sorun teşkiil edebilir.Kırılan parça kuyruk sokumu kemiklerinin birleşme yerlerine girebilir, kuyruk sokumunun doğal hareketlerini yapmasına engel olabilir.

Başka bir kırık biçimi ise kuyruk sokumunun tek parça olarak kırılmasıdır adeta bıçakla birbirinden kesilmiş gibi bir görüntü verir.Bu kırık biçiminde kırılıp ayrılan kemik parçası yoktur.İşi mühendisliğe vurursak binanın kolonlarında hasardan dolayı çatlak meydana gelmiş fakat bina yıkılmamış gibi bir izlenim verir.

Diğer bir kırık biçimi ise ani baskıdan dolayı oluşmuş kırık biçimidir.Baskıyı yiyen bölümde içe doğru ezilme meydana gelir bu kırık biçiminde de kuyruk sokumu kemiğinde hiçbir ayrılan parça yoktur.

Son kırık çeşidi ise kuyruk sokumu kemiğinin un ufak olması birçok parçaya ayrılmasıdır.

Sonuç olarak çok çeşitli biçimlerde kuruk sokumunda kırık gelişebilir.Bizi rahatsız eden kuyruk sokumumuzun kırılması değil oluşturduğu dayanılmaz ağrıdır.

Kuyruk Sokumu Kırıkları Nasıl Oluşur?

Sadece kuyruk sokumu kırıkları değil, kırıklar genel olarak ani bir tramva sonucu oluşur.Kuyruk sokumu kırıkları ise genellikle düşme , kayma, trafik kazası gibi tramva içeren sebeplerle ani bir kuvvetin etki etmesi sonucu oluşur.İnsanlarda kuyruk sokumunun doğal yapısı gereği, kuyruk kemiğini tramvalardan koruyacak bir yapı yoktur.Kuyruk kemiğimiz ufak ve korunmasız oldukları için direk üstüne etki eden aşırı bir kuvvet, tramva, kuyruk sokumumuzun yaralanmasına neden olur.

Kuyruk sokumu kırıklarının oluşmasında bir diğer neden ise, kişinin anatomik yapısıdır.Doğuştan kimi insanlarda kuyruk sokumu dışa doğru biraz daha dönük olabilir.Normal kuyruk sokumu yapısından açı olarak farklılık gösterebilir.Bu kişiler bir tramvaya maruz kaldığında, düştüğünde ,kaydığında kuyruk sokumunun içe doğru dönme yetisi daha fazladır.Doğuştan gelen bu anatomik yapı, kişiler tramvaya maruz kaldığında daha korumasız kılmaktadır.Aynı şekilde bazı kişilerde doğuştan kuyruk sokumu biraz daha içe dönük olabilir.Bu kişiler vücudun içinden gelicek tramvalarda daha korumasızdırlar.Örneğin normal doğum sırasında, bebek doğum kanalından geçerken kuyruk sokumuna dışarı doğru aşırı bir kuvvet uygulayabilir ve kuyruk sokumu yaralanmalarına sebep olabilir.Bağırsak hareketlerinin düzensiz olması durumu da kuyruk sokumu doğuştan içe doğru normalden daha fazla açı yapan kişilerin kuyruk sokumu ağrısı yaşama ihtimalini artırır.

Kuyruk Sokumu Ağrısı Hakkında Faydalı Bilgiler Burada Personellerimiz

If you need a doctor for to consectetuer Lorem ipsum dolor, consectetur adipiscing elit. Ut volutpat eros adipiscing nonummy.