Yükleniyor...

Dereboyu Caddesi no:25 Beşiktaş İstanbul

Doktora Giderken Öneriler

Kuyruk Sokumu Ağrısı Hakkında Faydalı Bilgiler Burada Doktora Giderken Öneriler

  Kuyruk sokumu ağrınız ortaya çıktığı zaman ilk yapmanız gereken kuyruk sokumu mindersiz oturmayın.Eğer kuyruk sokumu minderiyle de ağrınız oluyorsa mümkünse oturmayın.Daha sonra ağrınızla ilgili bildiğiniz güvendiğiniz bir doktora gidin.

    Malesef Türkiye'de çoğu doktor kuyruk sokumu ağrısını çok ciddiye almıyor.Muayeneye girmenizle çıkmanız bir olabiliyor.Hatta ağrılı bölgeye elle muayene etmek istemeyenler bile çıkabiliyor.Bu sitenin kuruluş amaçlarından bir tanesi de sizlerin kendi hikayelerini bana göndererek Anadolu'nun çeşitli şehirlerinde insanların uzman kişilere daha çabuk ulaşmasını sağlamak .Sizde info@kuyruksokumuagrisi.com adresine kendi hikayelerinizi gönderebilirsiniz.

    İlk başta iyi bir uzmana gidemediğinizi varsayarak,muayene odasına girdiğinizde doktora ayıp olmasın diye oturmaya çalışmayın,bu doktorun ağrınızın çok şiddetli olmadığını düşünmesine sebep olacaktır.
Muayeneye bir aile yakınınızla veya bir arkadaşınızla gidin, bu doktorun size daha çabuk "otur oturma simidine geçer" demesini engelleyecektir.Kendi bilmiyorsa bile bildiği bir uzmana yönlendirmesinde etkili olacaktır.
Doktora bu ağrının kaynağı nedir diye ısrarla soru sorun ağrının neden meydana geldiğini anlamaya çalışın.

    Kuyruk sokumu ağrısında başka nedenler yoksa ağrı genellikle sadece oturur pozisyondayken olur.Ayrılan veya içe dışa dönen kemik kaslarda çok fazla spasm meydana getirir.Bize ızdırap veren ağrı oturur pozisyondayken bu ayrılan aşırı hareket eden kemiklerin kas spasmı ve enflamasyona neden olmasıdır.Bu sebeple ağrı tedavi edilmedikçe müzminleşir durum daha da kötü hale gelir.Tanı koymada en etkili yöntemlerden birisi de dinamik ayakta ve oturur pozisyonda çekilen röntgenlerdir.Malesef Türkiye'de ben dahil çoğu hastaya sadece ayakta pozisyondayken röntgen çekilmesi isteniyor.Örnek vakalarda oturur pozisyonda hareketin ne kadar anormal olduğunu göreceksiniz.Doktorunuzdan size oturur ve ayakta pozisyondayken röntgen çekmesini isteyin.Tek başına ayakta çekilen röntgen tanı koymada yetersizdir.

Kuyruk Sokumu Ağrısı Hakkında Faydalı Bilgiler Burada Personellerimiz

If you need a doctor for to consectetuer Lorem ipsum dolor, consectetur adipiscing elit. Ut volutpat eros adipiscing nonummy.