Yükleniyor...

Dereboyu Caddesi no:25 Beşiktaş İstanbul

Bazı Bu İşten Anlamayan Doktorların Söyledikleri

Kuyruk Sokumu Ağrısı Hakkında Faydalı Bilgiler Burada Bazı Bu İşten Anlamayan Doktorların Söyledikleri

Yapabileceğimiz bir şey yok,ağrın oldukça bu ağrı kesicileri iç
Halbuki halihazırda bir sürü tedavi yöntemi var.Eğer bunu söyleyen bir doktora giderseniz yapacağınız en iyi şey o doktora gitmeyi bırakıp bu konu üzerine uzmanlaşmış bir doktara gitmek.

Röntgen çekmemize gerek yok

Halbuki röntgende kuyruk sokumunun kırıldığı,bazı parçalarının yerinden çıktığı çok rahat anlaşılabilir.Özellikle ayakta ve oturur pozisyonda birlikte çekilen röntgenlerde eğer çıkan parça varsa oturur pozisyonda içe veya dışa doğru açı yapar.Bu çok rahat röntgende gözükebilir.

Ağrın geçmezse ilk olarak kortizon yapabiliriz bunu en fazla 3 defa tekrarlayabiliriz.En son çare ameliyat

İlk olarak kortizon enjeksiyonu yapmak mantıklı değildir.Birçok hasta kortizon enjeksiyonundan sonra ağrılarının 3 5 ay geçtiğini daha sonra ağrılarının geri geldiğini belirtmiştir.Bunun yerine ilk olarak iyi bir fizyoterapist doktor kırıkçı çıkıkçı bularak kuyruk sokumuna içten ve dıştan yapılabilecek manipülasyonlar çok daha fazla işe yarar.

Ortası delik oturma minderine otur işte geçmezse yine gel
Malesef Türkiye'de oturma simidi kullanma gibi bir alışkanlık var.Fakat ortası delik oturma minderi daha çok genital bölgeyi baskı altından kurtarmak için tasarlanmıştır.Tabi bu esnada kuyruk sokumunuda baskı altından kurtarır.Fakat çoğu doktorun da bildiği ve hastaya söylemediği bir şey var ki uzun süre ortası delik oturma simidinde oturmak kalıcı bel hasarlarına yol açabilir.Bel düzleşmesine kaymasına yol açabilir.Bunun yerine hastalar daha çok sadece kuyruk kısmı çıkarılmış oturduğunuzda belinizi sandalyeye yaslayabileceğiniz kuyruk sokumu minderlerinde rahat ettiklerini belirtmiştir.

Röntgene göre .....

Hasta:Hocam bi bakmıcakmısınız

Elle muayene gerek yok,kemikle ilgili bir şey bu

Kuyruk sokumu ağrısının bir çok nedeni olabilir.Elle muayenede hastada kıl dönmesi olup olmadığına kuyruk sokumuna bastırıldığında hassasiyet olup olmadığına, kuyruk sokumunda ele gelen bir çıkıntı olup olmadığına bakılmak zorundadır.

Kuyruk sokumunun şu zamana kadar iyileşmiş olması gerekir.Ağrının kaynağı nörapatik ağrı

Kuyruk sokumu düzeltilmedikçe yıllarca kırık veya çıkık olarak kalabilir.Otururken yıllarca süren ağrıya ve enflamasyona neden olabilir.Enflamasyon kemiklere hasar verir.Koksisk eksizyonunu yapan cerrahların verdiği bilgilere göre yıllarca oturamayan insanları ameliyat ettiklerinde kuyruk sokumunu özel aletlerle kırmaya bile gerek kalmadan parça parça dağıldığını belirtmişlerdir.

Kuyruk Sokumu Ağrısı Hakkında Faydalı Bilgiler Burada Personellerimiz

If you need a doctor for to consectetuer Lorem ipsum dolor, consectetur adipiscing elit. Ut volutpat eros adipiscing nonummy.