Yükleniyor...

Dereboyu Caddesi no:25 Beşiktaş İstanbul

Oturur Pozisyondan Ayağa Kalkarken Ağrının Artmasının Nedenleri

Oturur Pozisyondan Ayağa Kalkarken Ağrının Artmasının Nedenleri
30 Aralık 2016, 20:48

Oturur Pozisyondan Ayağa Kalkarken Ağrının Artmasının Nedenleri

Kuyruk sokumu ağrısı çeken çoğu insanda oturur pozisyondan ayağa kalkerken birkaç saniyeliğine de olsa inanılmaz bir ağrı olur.Bunun birçok sebebi vardır.

Akla gelen ilk sebebi kuyruk sokumu kemiklerinin bir veya birkaçının yerinden bir şekilde çıkmış olmasıdır.Bu kemikler birbirinden ayrık olduğunda oturduğumuz zaman bu kemiklere aşırı yük binmesiyle ayrılmış kuyruk sokumu kemikleri bir yöne doğru aşırı hareket eder ve kuyruk sokumunu tutan kas ve ligamentler aşırı gerilir.

Aynı omuz çıkıklarınıda olduğu gibi (omzumun çıktığında yerine oturtması çıkmasından çok daha acı vericidir) oturur pozisyondan ayağa kalktığımızda bu ayrılan kemikler normal pozisyonlarına yakın hale gelirken birkaç saniyeliğine bıçak saplanması gibi aşırı ağrı verir.

Oturur pozisyondan ayağa kalkerken ağrının artmasının bir diğer nedeni de ayağa kalkmaya hazırlanırken normalde olandan çok daha fazla kuyruk sokumuna yük biner.Bu yük kuyruk sokumu kemikleri çevresinde gerilmeler kasılmalara neden olabilir ve birkaç saniyeliğine aşırı ağrıya neden olabilir.

1 Yorumlar

sevgi cam
sevgi cam 03 Ekim 2017, 18:44

oturupkalkarken topallıyarak yürüyorum doktor şu ilaçları verdi.6oomglık Etol sr ve 6mg sirdalud MR15GÜNDÜR Hala geçmedi ne yapabilirim

Yorum Ekle

Diğer Yazılar
Körelmiş Kuyruk Körelmiş Kuyruk 23 Mart 2017, 13:02
Kuyruk Sokumu Ağrısı Ve Psikolojik Etki Kuyruk Sokumu Ağrısı Ve Psikolojik Etki 23 Mart 2017, 13:02
Kuyruk Sokumu Ağrısının Nesi Komik? Kuyruk Sokumu Ağrısının Nesi Komik? 30 Aralık 2016, 20:47
Koksiks Eksizyonu Riskleri Koksiks Eksizyonu Riskleri 23 Mart 2017, 13:03
Hamilelikte Kuyruk Sokumu Ağrısı Hamilelikte Kuyruk Sokumu Ağrısı 30 Aralık 2016, 20:46